سایر خبرها
دانلود ها
کد خبر: 1189
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 1 سپتامبر 2022 - 10:01
مدیرعامل شرکت دشت یوز دره انجیر :
اعضای شورای اسلامی شهر بافق به همراه فرماندار و رئیس اداره محیط زیست از روند باطله برداری معدن D19 بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بافق؛ در این بازدید طی جلسه ای با مدیرعامل شرکت دشت یوز درانجیر، دغدغه های مختلف موجود بویژه مسائل زیست محیطی ، آبهای حاصل از حفاری و … بیان گردید.

مدیرعامل شرکت معدنی و اکتشافی دشت یوز دره انجیر در این بازدید گفت: تمام تلاش خود را انجام میدهیم تا محیط زیست و منابع آبی تخریب نشود و آبهای استحصال شده به سفره های آب زیرزمینی بازگردانده شود. بهره برداری از این معدن به شرکت معدنی و اکتشافی دشت یوز دره انجیر که سهام آن بطور مشترک و مساوی متعلق به شرکت سنگ آهن مرکزی و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو است، واگذارشده است. میزان ذخیره سنگ آهن در این آنومالی ۱۰۰ میلیون تن با عیار ۴۰ تا ۵۰ درصد می باشد. با توجه به اینکه سنگ آهن مورد نیاز در عمق ۱۶۰ تا ۱۷۰ متری سطح زمین است و نیاز به ۱۴۰ میلیون تن باطله‌برداری دارد، در مدت یکسال بیش از ۶۰ میلیون تن باطله برداری شده است.

عملیات باطله برداری از مهر ماه ۱۴۰۰ با ۷۲ دستگاه تراک ۱۰۰تنی، ۲۲ بیل و ۹ بلدوزر با حضور یک پیمانکار (مشترک از دو شرکت شهداب و آسفالت طوس) شروع شده است و در حال حاضر ۶۰درصد از برنامه جلوتر هستیم.

پیش بینی می شود در عمق ۸۰ تا ۱۰۰ متری یک لایه رسی ۲۰ متری وجود دارد که جلوی نفوذ آب به لایه های زیرین را می گیرد که بعد از گذشت این لایه مشکل وجود آب در عملیات معدنی برطرف خواهد شد.

به منظور آب شناسی و جلوگیری از ورود آب به داخل پیت معدن؛ چاهی حفر شده که روزانه حدود ۲۰ لیتر برثانیه آب استخراج می شود و به پایین دست انتقال داده شده و مجدد به زمین برمی گردد. با این عمل حدود ۳ متر سطح آب کاهش پیدا کرده است و این نشان می دهد که آب در لایه ها وجود دارد و یک آب پایدار نیست.

درخصوص نحوه استخراج و رساندن سنگ آهن به محل کارخانه؛ مشاوری گرفتیم که در حال بررسی روی این مساله است. فعلا چند روش حمل و نقل ریلی، حمل با کامیون یا حمل با نوار نقاله یا به صورت پایپ یعنی انجام یک مرحله خردایش و سپس انتقال آن به صورت دوغاب مدنظر است.

در رابطه با زیرساخت های این مجموعه معدنی؛ طراحی اجرای مسیرهای ورودی و خروجی، اجرای فضای سبز، ارتباطات و اجرای موضوعات محیط زیستی را در برنامه داریم.

در پایان در رابطه با روند جذب نیروی کار و برگزاری دوره های مهارت آموزی متناسب با نیاز معدن و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته و برنامه های مد نظر برای اطلاع عمومی تاکید گردید.


ارسال نظر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *